Książka kwietnia z cyfrowej półki

2024-04-01

Gdyby szczyt aktywnościzawodowej, społecznejoraz pisarskiejAleksandraMacieszyprzypadł na rok 2024, byłby być może płockim aktywistą, działającym na rzecz lokalnej społeczności orazpopularyzatorem nauki i wiedzy, dla którego zagadnieniatakie jakdane, wizualizacjeczyGISnie miałyby tajemnic. Zaś prezentując Wam tu jego książkę miesiąca z Cyfrowej Półki, dodalibyśmy: #data #dataviz #viz #datavisualizations #gis #map #mapping.

Macieszanie miał jednak takich możliwości, dlatego swój “Atlas statystyczny Królestwa Polskiego (...)”, wydał w 1907 roku w Płocku nakładem własnym, zwracając się do czytelników z prośbą o nadsyłanie komentarzy i uwag, a także zapowiadając dalsze wydawnictwa tego typu, jeślijegoAtlasspotka się z przychylną reakcją odbiorców.

Pierwszą część stanowią objaśnienia kartogramów - wyciągi zprzeróżnych źródeł, zawierające dane statystyczne, przez autora przeanalizowane i przedstawione w układach tabelarycznych; zaś drugą - same kartogramy.

Zapraszamy do lektury:*Atlas statystyczny Królestwa Polskiego: zobrazowanie poglądowe stanu zaludnienia, warunków zdrowotnych, oświaty, stosunków rolnych i stanu ludności robotniczej w **Królestwie*

Inne aktualności

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji